exel makros macbook

Copper Contributor

co zrobic zeby dzialaly makro w exelu na moim macbooku ? w ustawieniach jest zaznaczone zeby na nie zezwolic. mino to pokazuje sie error 429

2 Replies

@mejziweb 

Błąd 429 oznacza "Nie można utworzyć obiektu komponentu ActiveX" w VBA. Ten błąd zazwyczaj występuje, gdy wymagany kontrolka ActiveX nie jest poprawnie zarejestrowana.

Niestety, Excel na Macu nie obsługuje kontrolki ActiveX ani makr VBA w taki sam sposób jak Excel na systemie Windows. Excel na Macu używa języka AppleScript zamiast VBA, a wiele makr VBA opracowanych dla systemu Windows może nie działać na Macu ze względu na różnice w architekturze.

Oto kilka sugestii dotyczących rozwiązania problemu lub znalezienia alternatyw:

  1. Sprawdź Kompatybilność Makr: Przejrzyj swoje makra VBA, aby upewnić się, że nie polegają one na funkcjach specyficznych dla systemu Windows ani na kontrolkach ActiveX, które nie są obsługiwane na Macu.
  2. AppleScript: Przepisz swoje makra, korzystając z języka AppleScript, który jest obsługiwany przez Excel na Macu. AppleScript może wykonywać wiele tych samych zadań co makra VBA w systemie Windows.
  3. Użyj Bibliotek Współdzielenia Platformy: Jeśli Twoje makra polegają na zewnętrznych bibliotekach lub interfejsach API, upewnij się, że są one kompatybilne z środowiskiem Mac. Niektóre biblioteki mogą mieć wersje lub alternatywy specyficzne dla systemu Mac.
  4. Debugowanie: Zdiagnozuj swoje makra, aby zidentyfikować konkretną linię kodu powodującą błąd. pomoże to zawęzić problem i znaleźć potencjalne rozwiązania.
  5. Tryb Zgodności: Jeśli udostępniasz skoroszyty między użytkownikami systemu Windows a Mac, rozważ użycie trybu zgodności lub zapisanie plików w formacie kompatybilnym z obydwoma platformami.
  6. Narzędzia Firm Trzecich: Zbadaj narzędzia lub wtyczki firm trzecich, które zapewniają dodatkową funkcjonalność lub most między środowiskami Windows a Mac. Te narzędzia mogą oferować funkcje niedostępne nieskonowany w Excelu na Macu.

Pamiętaj, że choć Excel na Macu obsługuje szeroki zakres funkcji, istnieją różnice w porównaniu z Excel na systemie Windows, a niektóre zaawansowane funkcje mogą być niedostępne lub wymagać alternatywnych podejść. Tekst i kroki zostały zredagowane przy pomocy sztucznej inteligencji.

 

Moje odpowiedzi są dobrowolne i bez gwarancji!

 

Mam nadzieję, że to ci pomoże.

Czy odpowiedź była przydatna? Oznacz jako najlepszą odpowiedź i polub ją!

Pomoże to wszystkim uczestnikom forum

czy jak uzyje windowsa na parallels desktop bedzie exel i makra dzialac normalnie ? czy moj office ktory kopilam na mac bedzie dzialal tez na windows na parallels ?