Forum Discussion
TYokley
Aug 22, 2021Copper Contributor
Cost analysis
I’m trying to make a spreadsheet for showing the costs of making homemade baked goods(cakes, cupcakes, etc…). I want to be able to have each ingredient have a set price so for flour, 1 cup equals $0.1...
Vedran_Loani
Aug 22, 2021Copper Contributor
TYokleyCheck this example:
https://martinbosanacvba.blogspot.com/2021/08/calculating-total-cost-based-on-price.html