Let us choose device/PC name during Windows installation

MVP
Currently after we install Windows, we have to go to settings and change PC name and then perform another restart.

so if Windows would let user choose a custom PC/device name, instead of randomly generating one, it would be more convenient.

 

Please upvote this feedback in feedback hub: https://aka.ms/AAbdo2w

 

 

15 Replies
Tak !
Ale powinien być wybór miedzy automatycznym - losowym wyborem , lub ręcznym takie 2 opcje
byłyby do zastosowania !
Yeah this feedback is asking for it
Yes, also it will be better if there will be an option for renaming User folder during account setup and afterwards, just like we have option to rename PC.
It's the same as your username (Microsoft account) or local username (offline account) and you can set it during installation.
Cześć
Mam zapytanie - trochę w innym temacie ! Bulid - 19042.867 Zapytanie ! Czy jest błąd w trakcie instalacji ? Czy niebieski ekran jest u ciebie >?
Ja na kilku komputerach mam OK !
Ale czytam negatywne opinie jestem ciekaw jak powstaje taki błąd który kończy
się błędem krytycznym ?
Użytkownik twierdził że nie może przywrócić komputera bo aktualizacja usunęła mu punkty przywracania !
Ja u siebie sprawdziłem i nie było błędu .
Warto o tym porozmawiać i wyjaśnić bo powstaje nieuzasadniona krytyka tej kompilacji
Windows
Jestem ciekaw twojej opinii
Andrzej

I didn't experience any issues in my installations
U mnie też OK !
Ale my dbamy o system = mamy nawyki które nam pomagają i nie robimy
skandalu bez powodu !
Większość chce komputer włączyć i najlepiej każdą aktualizację opóźnić w nieskończoność
I potem tylko narzekać że jest niebieski ekran !
Brakuje edukacji w obsłudze tak myślę !

To jest artykuł który przeczytałem na temat marcowych aktualizacji Windows.
Co ciekawe rozpowszechnia to MSN News podaje link.
tak tworzy się niechęć do aktualizacji Microsoft !
Jednostkowe przypadki stają się rozpowszechniane i wzmagają lęk przed nową instalacją systemu operacyjnego Windows .
Warto ten temat przeanalizować !
dziękuję bardzo
jestem na innym urządzeniu Andrzej

 

dodaje ten link:

https://a.msn.com/r/2/BB1evY4O?m=pl-pl&referrerID=InAppShare

They need to validate updates more carefully, on real hardware, not virtual machine, before rolling them out to the public.
Tak zgadzam się !
Ale my nie mamy maszyn wirtualnych w pracy i ten bulid - działa nam OK !
chodzi też o tworzenie strachu przed aktualizacją i tego ja nie potrzebuję !
in order to remove that fear I think Microsoft needs to roll out trouble-free updates at least for 3 consecutive years. updates should solve problems, not create them.
Ale sama krytyka nikomu nie pomaga !
Jestem przeciwko straszeniu użytkowników - ja chcę oficjalnych rekomendacji
firmy Microsoft .
Nie internują mnie fobie niezadowolonych bezpodstawnie !
I agree, most news websites use clickbait titles and fake articles just to get people to click on their link.
Dla mnie jest to forma Czarnego PR przeciwko Windows - uważam że Microsoft
powinien zadbać o swój wizerunek firmy !
Ja potrafię ocenić takie artykuły bo mam wiedzę praktyczną IT, ale pozostali przyjmują
to jednoznacznie i są przekonani że artykuł jest autoryzowany przez Microsoft - bo
jest na oficjalnym MSN News - dla mnie takie działanie to skandal ! ze strony MSN -
niedbalstwo !