Windows 365'e ve yeni Bulut PC'nize hoş geldiniz (tr-TR)

Contributor

Windows işletim sistemi ailesinin yeni üyesini Microsoft bulutuna taşıyan hizmetini geçtiğimiz hafta  tanıtıldığını duyurdu. Sizlere Windows 365 ve bunun için oluşturulan yeni teknoloji ile tanıştırmak isterim. Windows 365, uygulamaları, içerikleri ve ayarları dahil olmak üzere son kullanıcılara, herhangi bir cihaza eksiksiz, kişiselleştirilmiş  Windows deneyimi aktarır. Geleneksel sanal masaüstü altyapısının (VDI) aksine bunu, fiziksel PC'leri dağıtmak ve yönetmek için halihazırda kullandığınız beceri ve araçlardan yararlanarak, kullanıcı başına aylık bir fiyatla sahip olabilirsiniz. Windows 365, Microsoft 365 ile tamamen tümleşik bir Windows 10 veya Windows 11 (genel kullanıma sunulduğunda) kişiselleştirilmiş bir masaüstü deneyimi sunar.

 

emreozanmemis_0-1627284511411.png

 

Windows 365, son kullanıcı deneyimi ve yönetici deneyimindeki geleneksel çözümlerden belirgin bir şekilde farklı olduğu için Bulut PC dediğimiz yeni bir hibrit kişisel bilgi işlem çözümü sunar. Bu hizmet için belirlenen kriter, kullanıcıların geleneksel PC'lerle sahip olduğu deneyime ve yöneticilerin bugün kullandığı yönetim deneyimine ve araçlarından esinlenilmiş.

Windows 365 Enterprise, uç nokta yöneticilerinin bugün geleneksel bilgisayarlarla kullandıkları iş akışlarını ve araçları kullanarak Bulut bilgisayarları yönetmesini sağlamak için Microsoft Endpoint Manager üzerine kurulmuştur. Windows 365 Business, arka uç altyapısına gerek olmadığından ve yerel Azure Active Directory (Azure AD) Join'i desteklediğinden sanallaştırmadan yararlanmanız için yeni bir fırsat sunar. Bu, genel giderleri önemli ölçüde azaltır ve en küçük kuruluşlara ölçeklenebilen uygun maliyetli çözümler sağlar.

 

emreozanmemis_1-1627284541651.png

 

Önümüzdeki haftalarda, bugün fiziksel bilgisayarlar için kullandığınız becerileri ve teknikleri kullanarak hem Windows 365 web portalından hem de doğrudan Microsoft Endpoint Manager yönetim merkezinden Bulut PC'leri nasıl dağıtabileceğinizi anlatacağım. Ayrıca, İnternet'e nasıl bağlı olduklarından bağımsız olarak son kullanıcılara benzersiz ağ performansı ve güvenliği sağlamak için Azure ağının nasıl hızlı bir şekilde kurulacağına ilişkin yönergeleri de paylaşacağız. Yeni Watchdog hizmetimizde size yol göstereceğiz ve kurulum, sorun giderme ve sorun uyarılarını nasıl büyük ölçüde basitleştirdiğini göstereceğim.

Ayrıca, Endpoint analytics ile entegrasyonun, tıpkı fiziksel PC'lerde olduğu gibi Bulut PC'lerinizde de size nasıl eyleme geçirilebilir öngörüler sağladığını göstereceğim. Ve bu sadece başlangıç.

Öyleyse başlayalım. Hepsi Windows 365 ve Bulut PC'leri daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için Microsoft Mechanics serisinin yeni videosu olan “ Windows 365, your Cloud PC | What it is, how it works, and how to set it up “ isimli videoyu youtubedan izleminizi öneririm.  

Son kullanıcı yönetiminde ve kullnımında bir devrim niteliği taşıyacağını düşündüğüm Windows 365 oyunun kurallarını fazlasıyla değiştireceğini düşünüyorum.

 

emreozanmemis_0-1627284638287.png

 

Önümüzdeki aylarda ve yıllarda bunu sizlerle paylaşıyor olacağım. Windows 365'e ve yeni Bulut PC'nize hoş geldiniz : )

 

 

 

 

 

 

0 Replies