kişisel makro çalışma kitabı açılmıyor

Copper Contributor

Merhaba,

excel i açtığımda kişisel makro kitabı, otomatik olarak başlamıyor. Özelleştirdiğim ribondaki makrolar çalışmıyor.

10 Replies

I think it is about Macro security setting.  You may visit this page Excel'de makro güvenlik ayarlarını değiştirme to check if the macro security setting is ready.

Willy Lau, öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Güvenlik ayarlarım 4 yıldan beri hiç değişmedi. Kişisel çalışma kitabına kayıtlı bu Makroları da 4 yıldır kullanıyordum. Son bir haftadır açılmıyor.

I understand that you do not change the excel security setting. However, some security updates (I think) may change it for you. Just a double-check.

By the way, may I know your excel version?

sürüm 2016. güvenlik ayarlarımı kontrol ettim. sorun yok. güvenilir konumlarda, kişisel makro çalışma kitabının olduğu konum da ekli. fakat yine de açılmıyor.

Gerçekten üzgünüm. Excel 2016'yı kullanmıyorum.

Do you recently upgrade Excel to 2016 (32bits to 64bits)? Is there any missing reference?

32 bit. çıktığından bu yana aynı sürümü (2016) kullanıyorum. eksik referans olduğunu nereden bileceğim?

Kayıp referans büyük olasılıkla yeni ofis / excel yükledikten sonra gerçekleşir. Bununla birlikte, siz de kontrol edebilirsiniz.

I found it on https://social.technet.microsoft.com.

Willy merhaba. Sorunu buldum. PERSONAL.XLSB dosyası eklentiler bölümünden silinmiş. Tekrar eklediğimde sorun çözüldü. Verdiğin destek için teşekkür ederim.

Davanın hakkında hiçbir şey yapmadım. Neyse, sorunu çözdüğünüzü bilmek güzel.
merhaba,

Yeni makro kurmak istediğimde başlangıç klasöründeki kişisel makro çalışma kitabı kayıt için açık olmalıdır diye excel hata veriyor. Nasıl düzletebilirim?