SOLVED

חישוב דמי ניהול

Copper Contributor

,שלום

אני מעוניין לעשות חישוב של דמי ניהול, חודשיים ושנתיים, של קרן פיננסית

:לדוגמא

:חישוב דמי ניהול מהצבירה של הקרן

כמות הקרן 10,00

כל חודש נכנס עוד 500

משך הקרן 30 שנה

דמי ניהול שנתיים 0.2% (דמי הניהול נגבים נגד ל-10,000 +500 נוספים 30 שנה)

באיזה נוסחה אני יכול לחשוב, כמה כסף אני ישלם בשביל דמי ניהול על הצבירה של הקרן במשך 30 שנה?

:חישוב דמי ניהול של הפקדה חודשית

כל חודש נכנס 500

משך הקרן 30 שנה

דמי ניהול חודשיים 2% (מתוך ה-500)

באיזה נוסחה אני יכול לחשב, כמה כסף אני ישלם בשביל דמי ניהול על ההפקדה החודשית של הקרן בהמשך 30 שנה

אפשרי גם שאני יעשה כמה כמה נוסחאות או כמה כמה חישובים, השאלה שלי באיזה נוסחאות עלי לעשות שימוש

תודה

3 Replies

@50613

שלום

It can't be done with a simple formula...if it were that easy...I'd be an investment professional...unfortunately I have no idea about the subject...but a little bit of Excel (just a little bit:).

Here is an example file where you could do some of the calculations you want.

שלום לירושלים                   

Hope I was able to help you :).

NikolinoDE

I know I don't know anything (Socrates)

Was the answer useful? Mark them as helpful!

This will help all forum participants.

best response confirmed by 50613 (Copper Contributor)
Solution

@NikolinoDE 

ראשית, תודה רבה על המענה שלך,

שנית, חשבתי, שאולי אפשר על ידי כמה חישובים ונוסחאות, 

שהיא מציגה את סך ההשקעה כולל הריבית, ואז מקזזים את הקרן של ההשקעה (על ידי חישוב נוסף)     PV   כגון על ואז אנחנו מקבלים את הריבית/דמי ניהול, 

עשיתי ניסוי, וראיתי שהתוצאה אינה שווה לתוצאה של המחשבון דמי ניהול של משרד האוצר, לא יודע למה, אולי מישהו ממכם יודע להסביר,

כמו כן אולי אתם יודעים על עוד נוסחאות שיוכלות לסייע, כגון MIRR או IPMT או FV וכדומה

אני לא מכיר מספיק טוב, את הנוסחאות האלו, לכן אני שואל האם יש מישהו שמכיר ויוכל לסייע,

תודה

לצערי, אני לא האדם הטוב ביותר לעזור בעניינים פיננסיים, כי הידע שלי בפיננסים מוגבל...בלשון המעטה.
הידע שלי בכיוון הזה מוגבל למעשה לריבועים של אקסל.
אני רק יודע שגם מרכזי צרכנות באירופה מתחשבים עם זה.

אני גם רוצה להתנצל על שגיאות דקדוק ו/או ביטוי כי אני לא בקיא בשפה הזו...גם אם אני כל כך אוהב אותה.

מזל טוב

1 best response

Accepted Solutions
best response confirmed by 50613 (Copper Contributor)
Solution

@NikolinoDE 

ראשית, תודה רבה על המענה שלך,

שנית, חשבתי, שאולי אפשר על ידי כמה חישובים ונוסחאות, 

שהיא מציגה את סך ההשקעה כולל הריבית, ואז מקזזים את הקרן של ההשקעה (על ידי חישוב נוסף)     PV   כגון על ואז אנחנו מקבלים את הריבית/דמי ניהול, 

עשיתי ניסוי, וראיתי שהתוצאה אינה שווה לתוצאה של המחשבון דמי ניהול של משרד האוצר, לא יודע למה, אולי מישהו ממכם יודע להסביר,

כמו כן אולי אתם יודעים על עוד נוסחאות שיוכלות לסייע, כגון MIRR או IPMT או FV וכדומה

אני לא מכיר מספיק טוב, את הנוסחאות האלו, לכן אני שואל האם יש מישהו שמכיר ויוכל לסייע,

תודה

View solution in original post